Autor Wątek: Błędy przy obliczaniu wyników  (Przeczytany 739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dani78

Błędy przy obliczaniu wyników
« dnia: Wrzesień 27, 2016, 10:01:05 pm »
Szanowni Koledzy,
Na 115 zawodach po konkurencji Psp sfotografowałem swoją tarczę. Po ogłoszeniu komunikatu i konfrontacji ze zdjęciem stwierdziłem, że w komunikacie był błąd i nie policzono paru punktów, zwróciłem się do kierownictwa zawodów i rzeczywiście uwzględniono moje zastrzeżenia. Niestety, komunikatu już nikt nie poprawił.

Na 116 zawodach, ponownie zrobiłem zdjęcie i po raz kolejny dziwnym zbiegiem okoliczności wynik z komunikatu odbiega, moim zdaniem, o kilka punktów od tego co widać na fotografii (zdjęcie dostępne https://goo.gl/photos/7qoGBozmd352Ltp79). Te kilka oczek to czasem kilka pozycji wyżej lub niżej, a taki jest przecież m.in cel zawodów - jakaś tam klasyfikacja.

Chciałem być przy liczeniu ale sędziowie prosili o nie przeszkadzanie. Tym samym zawodnik nie ma żadnej możliwości sprawdzenia swojego wyniku, a po zawodach to już "po zawodach". Być może moja sytuacja to wypadek przy pracy, ale skoro zdarzyło się to dwa razy pod rząd to rodzi się pytanie, czy cała klasyfikacja nie jest wypaczona przez takie "wypadki"?
Wiem, że zdjęcie nie jest dowodem, ale powyższe zostawiam pod rozwagę organizatorom i sędziom. Może jest jakiś sposób, na weryfikację wyniku jeszcze w trakcie zawodów, może da się wyniki wypisywać na bieżąco na tablicy, może coś innego...
Pozdrawiam
Daniel Świeciak

Artur

Odp: Błędy przy obliczaniu wyników
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 28, 2016, 05:54:05 pm »
Nie myli się tylko ten co nic nie robi ... :)
Strzelam dobrze,tylko nie trafiam :)

labn

« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2016, 01:26:52 am »
Zawsze można złożyć protest. Wg stawek PZSS taka "przyjemność" kosztuje: 100,- zł (często protesty są brane pod uwagę z pominięciem opłaty, tak jak to miało miejsce w Twoim przypadku)
http://www.pzss.org.pl/index.php/skladki-opaty-83

Jeżeli zostanie uznany Twój protest,  kwota zostanie ci zwrócona. Tylko pamiętaj, że protest można zgłosić tylko w czasie trwania zawodów, po zakończeniu zawodów jest "pozamiatane".

Miej również na uwadze fakt, że sędzia nie chce skrzywdzić zawodnika. W trakcie liczenia punktów (regulamin nie przewiduje udziału zawodnika w tej czynności) mogą niestety wystąpić błędy związane z oceną punktacji przestrzelin (rzadko spotykane) oraz rachunkowe (niestety czasami zawodnicy poprzez swoje nieprzepisowe zachowanie rozpraszają sędziów, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników, a później skupienie się na matematyce), dlatego masz pełne prawo zwrócić się do głównego sędziego zawodów, że któryś z sędziów popełnił błąd i złożyć protest.

Komunikat w wersji elektronicznej z zawodów nie jest tworzony nie przez głównego sędziego zawodów a przez inną osobę, która poświęca swój wolny czas by taki pliczek stworzyć i wrzucić na serwer.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 01:59:39 am wysłana przez labn »

Zinngiesser

« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2016, 02:31:13 am »
Może jest jakiś sposób, na weryfikację wyniku jeszcze w trakcie zawodów, może da się wyniki wypisywać na bieżąco na tablicy, może coś innego...

Bardzo dobry pomysl. Oglaszamy zatem nabor 1 lub 2 kolejnych sedziow. Beda pracowac od poczatku zawodow (ok. 10.00) az do zakonczenia (ok. 16.00) - odpisujac wyniki ze zweryfikowanych w biurze metryczek, wypisujac je w tabelkach i wywieszajac na tabllicy ogloszen albo na osiach. Jesli cos sie nie bedzie zgadzalo - pisemny protest z odniesieniem do konkretnego przepisu ISSS + 100 pln i pedem do Sedziego Glownego. Zakladam, ze kolejne osoby do pracy spolecznej znajda sie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2016, 02:35:40 am wysłana przez Zinngiesser »

dani78

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2016, 09:49:22 am »
Ciężko złożyć protest, kiedy się nie zna wyniku... Co do wpisywania wyników na bieżąco - skoro wywołałem temat - byłoby nie fair gdybym uciekł teraz od tego. Jestem do dyspozycji, licencję posiadam. Do kogo się zgłosić?

Prezes

« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2016, 08:03:50 pm »
Chętnie przyjmujemy każdą uwagę odnośnie organizacji zawodów - nawet krytyczną, by móc podjąć działania usprawniające przeprowadzenie zawodów. Dlatego zastosujemy takie rozwiązanie:
- na każdej osi wywiesimy listę z numerami startowymi i sędziowie będą po ocenie tarcz wpisywać wynik, a także udostępniać na odrębnym stanowisku tarcze.
- w przypadku różnicy zdań co do oceny między sędzią oceniającym o zawodnikiem, zawodnik ma to zgłosić do biura obliczeń.
- po zakończeniu konkurencji zawodnik będzie miał jeszcze 15 minut na zgłoszenie protestu. Po upływie tego czasu protesty nie będą przyjmowane.

Inne omyłki w komunikatach - np. brzmienie nazwiska, nazwę klubu można zgłaszać po zawodach.

Chęć pomocy na zawodach przyjmujemy - proszę zgłosić się do sędziego głównego 23.10.2016r. na Kaczorach.