Klub Strzelecki GARDA

Home » Klub » Wiadomości » Po zawodach Historycznych i Jubileuszowych
A+ R A-
20 Cze

Po zawodach Historycznych i Jubileuszowych

Oceń ten artykuł
(1 głos)

18.06.2016r. na Kaczorach mieliśmy Otwarte Mistrzostwa Polski w strzelaniu z broni  historycznej – „10 strzałów ku chwale Ojczyzny”. W użyciu były przedwojenne pistolety wojskowe, pistolety maszynowe i karabiny wojskowe. Po strzelnicy kręcili sią zawodnicy w mundurach z okresu II wojny światowej – NSZ, I Dywizji im. T. Kościuszki i Niemców. Odwiedziła nas też Pani Poseł Magdalena Błęńska, która włączyła się do rywalizacji sportowej i zajęła drugie miejsce w strzelaniu z pistoletu maszynowego oraz dzielnie władała bagnetem w konkurencji „Bolszewika goń, goń,  goń”. Komunikat klasyfikacyjny z zawodów jest w zakładce Wyniki (KLIKNIJ), a zdjęcia w Galerii (KLIKNIJ).


Następnego dnia mieliśmy Jubileuszowe zawody klubowe z okazji 10 rocznicy powstania Klubu Strzeleckiego GARDA. Stawiło się na Kaczorach 132 strzelców. Walczyli dzielnie w trzech konkurencja, a potem odbierali nagrody ufundowane m. in. przez naszych członków z  British School Olsztyn, Miwo Military Lubliniec i Restaurację Przystań przy ul. Żeglarskiej 3 w Olsztynie. Była też okazja do podziękować na osób, które wyróżniły się pracą na rzecz naszej klubowej społeczności. Komunikat jak zwykle w zakładce Wyniki (KLIKNIJ), a zdjęcia w Galerii (KLIKNIJ).


A dla przypomnienie, to Klub Strzelecki GARDA powstał 12 czerwca 2006r. Utworzyło go 17 pasjonatów strzelectwa, którzy reaktywowali dawną strzelnicę myśliwską na Kaczorach. Dziś w klubie mamy ponad 830 członków z całej Polski i na koncie ponad 350 zorganizowanych zawodów. Prócz tego organizację szeregu egzaminów na patent strzelecki i kursów sędziowskich, prowadzących strzelanie i instruktorskich. Byliśmy też pierwszym w Polsce, po zmianie w 2011r. ustawy o broni i amunicji, klubem mającym charakter kolekcjonerski, co dało podstawę do ubiegania się przeze naszych członków pozwoleń na broń do celów kolekcjonerskich. Mamy też kwitnącą strzelnicę i szereg zaprzyjaźnionych klubów w kraju.

Poprawiane: poniedziałek, 20 czerwca 2016 20:23