KLUB Strzelecki GARDA
w Ostródzie
Miwo - Military Lubliniec
Kopia Kopia Logo okrągłe


Strzelanie w bunkrze
4 grudnia 2016 r.  Przywary Leśne 
OBSADA SĘDZIOWSKA
Kierownik Zawodów Ireneusz Michalik 3009/III/09
Sędzia Główny Jerzy Cieśla  1511/I/11
Przewodniczący Komisji  Klasyfikacyjnej  Janusz Kopański  1512/I/16
Sędzia główny strzelań  Artur Wołosz 3816/I/13
Sędzia stanowiskowy Milan Cieśla  1526/II/13
Sędzia techniczny Paweł Więcek  
Sędzia główny strzelań dynamicznych Artur Wołosz 3816/I/13, RO
Sędzia kontroli broni i wyposażenia Tomasz Okorski 5685/II/15
Sędzia stanowiskowy Agata Grabowska 5483/II/14
Sędzia stanowiskowy Lewandowski-Wołosz M. 5497/III/13
Kierownik biura obliczeń Krzysztof Żłobecki  4519/I/15
Sędzia biura obliczeń Renata Michalik 3008/III/09
Sędzia biura obliczeń Ireneusz Michalik 3009/III/09





Protokół nr 1
Strzelba dynamiczna I - strzelanie z załadowanej strzelby do 3 celów metalowych





Lp. Nazwisko i Imię Klub Czas
1 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 4,24
2 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 4,72
3 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 4,82
4 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 4,90
5 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 5,76
6 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 7,72
7 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 9,31
8 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 9,40
9 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 9,98
10 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 11,01
11 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 11,35
12 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 12,32
13 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 15,14
14 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 17,16
15 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 18,60
16 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 20,79
17 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 22,86
18 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 22,92
19 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 23,01
20 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 24,79
21 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 25,14
22 PRZYBOROWSKI Tomasz  BARS201- Lubliniec 26,22
23 REDA Paweł GARDA-Ostróda DSQ





Protokół nr 2
Strzelba dynamiczna II - strzelanie ze strzelby załadowanej do 3 celów metalowych





Lp. Nazwisko i Imię Klub Czas 
1 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 9,89
2 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 10,21
3 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 11,01
4 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 11,61
5 REDA Paweł GARDA-Ostróda 12,17
6 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 14,59
7 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 21,27
8 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 24,19
9 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 24,52
10 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 25,18
11 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 25,19
12 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 27,15
13 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 28,30
14 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 28,85
15 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 29,29
16 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 33,12
17 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 38,61
18 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 39,04
19 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 40,14
20 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 41,17
21 PRZYBOROWSKI Tomasz  BARS201- Lubliniec 42,00
22 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 43,01
23 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 87,63





Protokół nr 3
Pistolet dynamiczny I - strzelanie dynamiczne do 5 celów metalowych z broni 
wyjmowanej z kabury na pasie strzelca





Lp. Nazwisko i Imię Klub Czas
1 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 9,94
2 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 17,23
3 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 19,35
4 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 20,54
5 POPARDOWSKI Tadeusz BARS201- Lubliniec 22,04
6 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 26,04
7 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 26,99
8 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 27,56
9 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 27,58
10 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 30,89
11 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 33,27
12 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 33,30
13 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 33,34
14 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 35,51
15 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 37,09
16 REDA Paweł GARDA-Ostróda 38,75
17 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 39,07
18 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 40,14
19 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 41,01
20 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 42,14
21 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 43,17
22 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 44,17
23 PRZYBOROWSKI Tomasz BARS201- Lubliniec 45,02
24 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 44.05





Protokół nr 4 
Pistolet dynamiczny II - strzelanie dynamiczne do 5 celów metalowych, broń i 
odłączony od niej załadowany magazynek leżą na stoliku przed strzelcem





Lp. Nazwisko i Imię Klub Czas
1 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 14,65
2 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 17,76
3 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 20,04
4 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 21,16
5 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 21,87
6 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 22,72
7 REDA Paweł GARDA-Ostróda 25,03
8 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 25,46
9 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 26,24
10 POPARDOWSKI Tadeusz BARS201- Lubliniec 26,71
11 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 27,09
12 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 31,22
13 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 31,57
14 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 32,34
15 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 33,71
16 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 33,82
17 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 35,17
18 PRZYBOROWSKI Tomasz  BARS201- Lubliniec 42,11
19 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 42,51
20 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 43,09
21 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 43,17
22 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 43,59
23 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 44,10
24 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 45,00





Protokół nr 5
Pistolet centralnego zapłonu I - strzelanie do środka tarczy TS-5, 5 strzałów, 25 m





Lp. Nazwisko i Imię Klub Punkty
1 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 38
2 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 29
2 REDA Paweł GARDA-Ostróda 29
2 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 29
3 POPARDOWSKI Tadeusz BARS201- Lubliniec 16
4 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 14
5 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 8
5 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 8
5 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 8
6 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 6
6 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 6
6 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 6
5 PRZYBOROWSKI Tomasz  BARS201- Lubliniec 5
5 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 5
6 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 0
6 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 0
6 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 0
6 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 0
6 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 0
6 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 0
6 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 0
6 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 0
6 CIEŚLA Jerzy GARDA-Ostróda 0
6 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 0
6 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 0





Protokół nr 6 
Pistolet centralnego zapłonu II - strzelanie do tarczy 23p, 5 strzałów, 25 m





Lp. Nazwisko i Imię Klub Punkty
1 CIEŚLA Jerzy GARDA-Ostróda 46
2 REDA Paweł GARDA-Ostróda 44
2 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 44
3 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 43
4 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 40
5 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 37
5 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 37
5 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 37
6 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 35
6 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 35
6 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 33
7 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 31
8 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 30
9 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 26
10 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 25
11 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 20
11 POPARDOWSKI Tadeusz BARS201- Lubliniec 20
12 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 18
13 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 14
13 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 14
14 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 13
15 PRZYBOROWSKI Tomasz  BARS201- Lubliniec 12
16 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 11
17 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 7
18 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 7





Protokół nr 7
Karabin centralnego zapłonu I - strzelanie do środka tarczy TS-4, 5 strzałów, 25 m





Lp. Nazwisko i Imię Klub Punkty
1 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 47
2 POPARDOWSKI Tadeusz BARS201- Lubliniec 41
3 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 40
3 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 40
4 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 39
5 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 38
6 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 34
7 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 33
7 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 33
7 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 33
7 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 33
8 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 32
8 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 32
9 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 27
10 CIEŚLA Jerzy GARDA-Ostróda 24
11 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 21
12 REDA Paweł GARDA-Ostróda 19
13 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 11
13 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 11
14 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 7
15 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 5
15 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 5
15 PRZYBOROWSKI Tomasz  BARS201- Lubliniec 5
16 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 4
17 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 0
17 FALKUS Mariusz BARS201- Lubliniec 0





Protokół nr 8 
Karabin centralnego zapłonu II - strzelanie do tarczy 23p, 5 strzałów, 25 m





Lp. Nazwisko i Imię Klub Wynik Ksp_2
1 MAŁOLEPSZY Marcin BARS201- Lubliniec 50
2 PIOTROWSKI Ryszard ŚLĄSK- Wrocław 49
3 KŁOSEK Kamil BARS201- Lubliniec 48
4 BRYJA Grzegorz BARS201- Lubliniec 47
4 MICHALIK Krzysztof BARS201- Lubliniec 47
5 POPARDOWSKI Tadeusz BARS201- Lubliniec 46
6 KUŚMIERCZYK Jerzy  BARS201- Lubliniec 45
6 PAROL Marcin GARDA-Ostróda 45
6 MICHALIK Ireneusz GARDA-Ostróda 45
7 POTAPOWICZ Grzegorz BARS201- Lubliniec 44
8 PŁOSKA Katarzyna BARS201- Lubliniec 44
9 TWARDOWSKI Rafał BARS201- Lubliniec 43
9 KRYSTOSIAK Jarosław ZKS-Warszawa 43
10 KACZOR Marceli BARS201- Lubliniec 41
10 MELLER Maria BARS201- Lubliniec 41
11 MAREK Kornelia BARS201- Lubliniec 39
11 CIEŚLA Bartosz GARDA-Ostróda 38
11 CIEŚLA Jerzy GARDA-Ostróda 38
11 FALKUS Mariusz BARS201- Lubliniec 38
12 REDA Paweł GARDA-Ostróda 36
13 TYC Łukasz BARS201- Lubliniec 34
13 MICHALIK Renata GARDA-Ostróda 34
14 PIWOWARSKI Krzysztof GARDA-Ostróda 32
15 FILIPOWSKI Sławomir BARS201- Lubliniec 29
16 WIŚNIEWSKI Dawid BARS201- Lubliniec 19
17 PRZYBOROWSKI Tomasz  BARS201- Lubliniec 16





Komunikat zawiera osiem protokołów. Zawody przeprowadzono na prywatnej 
strzelnicy Miwo-Military Lubliniec w bunkrze poradzieckim według regulaminu 
własnego organizatora. W toku zawodów odbyła się prezentacja broni historycznej
w postaci pistoletów maszynowych PPSz. Wz. 43 i Thompson 1928. 
Protestów nie zgłaszano. 






Sędzia Główny  Przew. Komisji Klasyfikacyjnej

Jerzy Cieśla s. kl. I  Janusz Kopański s. kl. I